

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 15 MHz |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 13 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.55 mA |
| Input Bias Current | 260 nA |
| Quiescent Current | 775 µA |
| Max Supply Current | 1.4 mA |
| Settling Time | 475 ns |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 325 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 98.89 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Input Voltage Noise Density | 9.5 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$4.14830
Ext.Price$4.14830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.14830 | $4.14830 |
| 10 | $3.19101 | $31.91010 |
| 25 | $3.03420 | $75.85500 |
| 50 | $2.88510 | $144.25500 |
| 100 | $2.74332 | $274.33200 |
| 300 | $2.60851 | $782.55300 |
| 500 | $2.48033 | $1240.16500 |
| 1000 | $2.35838 | $2358.38000 |
